Skip to main content

סיור בעגלת המסתור באגמון החולה

טיול בעגלות המסתור אגמון החולה

סיור בעגלת המסתור באגמון החולה

כשאתה חיי בגן עדן עלי אדמות, האם אתה קם כל בוקר וחושב על כך? מתי כל היופי הזה שסביבנו הופך למובן מאליו? לשמחתי, אמא שלי, איריס בעלת כפר הנופש וילה ויטראז', בחרה להזכיר לנו את מה שכבר התרגלנו אליו כל כך.
מסתבר שאנחנו חיים בשמורת טבע אחת גדולה – עמק החולה המופלא. סביבנו – רכס רמים, רמת הגולן והר החרמון. העמק מלא בנחלי איתן ונהר הירדן. לכל נחל, שמורת טבע משלו.
בלב העמק, תמצאו את אגמון החולה, מרחק של 10 דקות נסיעה מוילה ויטראז' – פלא טבע ייחודי ברמה עולמית.
יש כאן מגוון ביולוגי עצום! תאו (ג'מוס), צבאים, לוטרות, דורבנים, שועלים, תנים, חזירים ועוד.. מבעלי הכנף, תמצאו כאן את העגורים הנפלאים, פלמינגו, בירכיות, שקנאים, תמירונים, ברווזים ומגוון של עופות דורסים.
כמות בעלי הכנף, הופכת את אגמון החולה למרכז צפרות עולמי, אליו מגיעים תיירים מכל רחבי תבל לצפות בפלא, לצלם ולהכיר מקרוב. כשאני אומר קרוב, אני מתכוון – הכי קרוב שאפשר.
מסתבר, שבשיטה שהתגלתה באופן לא מתוכנן, ניתן להגיע באמצעות טרקטור ועגלות מסתור אל העגורים. הם כל כך רגילים לטרקטור ולעגלה שאיתו, כך שניתן להגיע ממש למרחק של נגיעה, דבר שאי אפשר לעשות כשמטיילים בדרכים אחרות בשמורת הטבע. הסיור אורך כשעה, לא יקר במיוחד (סביב ה-60 ₪ לאדם) ומודרך באופן מוקפד ומעניין מאוד. הוא מומלץ לכל בני המשפחה ולכל הגילאים. חשוב לציין, שמכיוון שזהו סיור על עגלת טרקטור, ישנן קפיצות קלות לאורך הדרך. אנחנו ישבנו בפינה העליונה ונהנינו מזווית ראייה רחבה, עם זאת, אני ממליץ להגיע מוקדם לסיור (חצי שעה לפני) ולתפוס מקום מקדימה, ליד המדריך. בצורה זו, ניתן לשאול שאלות במהלך הסיור.

טיול בעגלות המסתור אגמון החולה

כמו כן, בתום הסיור או לפניו, ניתן ליהנות מסיור בקלאב קאר או אופניים ולהמשיך ליום שלם של טיול ופיקניק ברחבי שמורת הטבע. לכן, כדאי לתכנן לפחות 3-4 שעות במתחם. אם תגיעו לסיור השקיעה, ניתן להגיע מוקדם יותר לשאר הפעילויות.
שימו לב, שכל עונה מתאפיינת בצורה שונה. למשל, בחודש אוגוסט לא תמצאו כלל עגורים. הם מתחילים לנדוד לאזורנו סביב חודש ספטמבר ועוזבים בחודש מרץ. כדאי להתעדכן באתר האגמון ולעשות את השיקול האם לבקר ולצאת לסיור בעגלת המסתור או לא. בכל אופן, כל עונה ייחודית ומדהימה ביופייה.

בנושא הביגוד, אני ממליץ לכם להגיע ערוכים. אנחנו למשל הגענו כשהיה נעים בשעות היום ובערב נהיה קצת קר. לכן, הביאו אתכם אופציות חמות. מה אכפת לכם? הטרקטור סוחב (-;
רצוי גם להביא אתכם לסיור שתייה בגלל אורכו.
בנוסף, אנחנו ממליצים מאוד על פינת האוכל הדרוזי של מינה בכניסה לאגמון. תמסרו לו שיובל מוילה ויטראז' שלח אתכם והוא כבר ידאג לפנק אתכם במטעמים.

בנימה אישית לכל אוהבי הטבע שבינינו, לטייל בגליל העליון מבלי לבקר באגמון החולה, זה כמעט כמו לא להגיע לכאן כלל!

מאחלים לכם סיור מהנה וחופשה מדהימה בגן העדן של ישראל.

באהבה, יובל מצוות ויטראז'

אולי יעניין אותך

אירועים מומלצים באיזור! – 19.1.20 – 25.1.20

יום שלישי, 21 בינואר | 21:00 פאב הפטריה | קיבוץ דן אסף יצחקי מופע סטנד...

יום כיפור בוילה ויטראז'

חווית יום כיפור בוילה ויטראז'

חברים יקרים ❣ ביום הכיפורים נהוג לבקש סליחה ולסלוח אחד לשני. הפעם, אני רוצה גם...

סיור סוכנים בוילה ויטראז'

סיור סוכנים בוילה ויטראז'

כ-50 סוכנים שהגיעו לביקור אצלנו דרך עמותת התיירות - אכלו ארוחת צהריים, סיירו במתחם הספא...

וילה ויטראז'